Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Nosetrekking 14.03.2021

14 marca 2021 @ 09:30 - 13:00

Nosetrekking 14.03.2021 – Warszawa ul. Opalin

Nosetrekking 14.03.2021 aktywny nosework

Co to:

Nosetrekking – wędrówka z psem połączona z nosework, aktywna forma nosework.
Polega na znalezieniu ringów w oparciu o mapy GPS, a następnie namierzeniu i wyjęciu cynamonu. Za każdą znalezioną próbkę zespół otrzyma wyjątkową nagrodę. Nosetrekking trwa do momentu odnalezienia wszystkich cynamonów 🙂 (ale nie dłużej niż 2,5h).

Dla kogo:

Jest to genialna forma #nosework dla:
  • zespołów aktywnych, które lubią pokonywać duże odległości
  • zespołów, które lubią wyzwania nawigacyjne
  • zespołów, które potrzebują przestrzeni (praca samodzielna, można do minimum ograniczyć kontakt z innymi psami czy ludźmi)

Ilość miejsc:

12

Koszt:

100 zł

Zapisy:

Organizator:

Joanna Wolak (WoGa Nosework, #noseworkwarszawa),  https://woganosework.pl/o-instruktorkach/

Niezbędne są:

telefon z dostępem do map GPS i Internetu,
wygodne obuwie,
rzeczy dla psa typu ubranko, woda itp.,
łopatka, szczypce,
dobry humor 🙂

Szczegóły:

dzień wcześniej zespoły otrzymają mapy z zaznaczonymi ringami. Każdy zespół wybierze swój (i tylko swój) pierwszy ring. Następnie zespoły w dniu nosetrekkingu wyruszą na poszukiwania ringów.
Ring oznaczony będzie w centralnym punkcie wstążeczką. Wielkość ringu będzie określona na mapie.

Rodzaje ringów:

1. łatwe – 1 cynamon
2. trudne – 2 cynamony plus jeden zapach zwodniczy
Ringi będą zróżnicowane pod względem trudności, najdalsze będą znajdowały się około 2km od startu. Ringi będą z kategorii nature, water I urban.
Po znalezieniu próbki i wyjęciu jej/ich zespół zgłasza organizatorowi iż „wyczyścił” ring, wybiera kolejny i udaje się na jego poszukiwania. Należy najpierw wybrać ring, otrzymać potwierdzenie od organizatora i dopiero wyruszyć w jego kierunku. Za pracę na ringu niezaakceptowanym przez organizatora będzie dyskwalifikacja z ringu, a przy drugiej takiej sytuacji – dyskwalifikacja z nosetrekkingu (chodzi o to, by każdy zespół mógł zaplanować swoją strategię, praca na ringach „przy okazji, bo przechodzę” jest nie fair). Przemieszczać się można tylko pieszo 🙂, możliwa praca w podgrupach 😆 (mogą zespoły ze sobą współpracować).
Na ringach zespoły pracują bez nadzoru, organizator jedynie towarzysko będzie się gdzieniegdzie pojawiał 😉. Wskazana jest obecność wsparcia, rodziny (choć nie jest konieczna) oraz posiadanie narzędzi do wyjmowania próbek, a zespoły rozważające przeszukiwanie ringów wodnych powinny mieć kalosze. Oczywiście należy mieć telefon i wszystko, czego potrzebuje pies.
Nosetrekking trwa dopóki są dostępne ringi lub do upływu 2.5 h od startu (należy wrócić przed upływem czasu na miejsce startu). Za spóźnienie się na miejsce zbiórki jest dyskwalifikacja z nosetrekkingu 😉
Głównym celem jest dobra zabawa, spalenie kalorii 😉, niestandardowy trening #nosework, powrót na miejsce startu 😂. To już druga taka impreza w Warszawie.
Cieszę się na nasze spotkanie ♥️. Zapraszam na nosetrekking 14.03.2021 🙂

Miejsce wydarzenia

Warszawa
Warszawa, mazowieckie 01-934 Polska + Google Map