Sylwia Gajewska

Psycholog zwierząt, trener psów. Założycielka, instruktorka i sędzia WoGa Nosework.
Psycholog zwierząt – studia pierwszego stopnia „Stosowana Psychologia Zwierząt” , spec. trener psów i koni w Collegium-Humanitatis. (2015)
Wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku „Stosowana Psychologia Zwierząt” oraz w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie na kierunku „Behawiorystyka zwierząt towarzyszących”
Kursy:
- Treser psów (sierpień 1990) ZKwP
- Trener Alteri – (2005)
- Kurs instruktor i sędzia nosework (Stowarzyszenie Nosework Polska) (2017)
Założycielka i prezes fundacji Pomocna Łapa (od 2004). http://pomocnalapa.pl
W fundacji szkoliła psy asystujące, prowadziła zajęcia z dogoterapii oraz spotkania edukacyjne dla dzieci i młodzieży, a także organizowała szkolenia z posłuszeństwa. Do dnia dzisiejszego przygotowuje do adopcji psy bezdomne.
Uczestniczka licznych seminariów i warsztatów, które prowadzili m.in. Maria Kuncewicz, Raymond Coppinger, Amber Batson, Michele Minunno, Anders Hallgren, Alexa Capra, Zofia Mrzewińska, Simon Gadbois i wielu innych.
Joanna Wolak

Założycielka, instruktorka i sędzia WoGa Nosework, socjolog, muzyk i jedna z najlepszych zawodniczek nosework w Polsce. Od kilku lat zdobywa pierwsze lokaty na zawodach organizowanych przez różne organizacje w naszym kraju. W 2019 r. w teamie z Tashim, owczarkiem sheltie jako pierwsza z powodzeniem startowała w klasie 2 na zawodach PLN oraz w klasie 3 na zawodach Nosework Polska. W tym samym roku zdobyła z Nim tytuł wicemistrza Polski Polskiej Ligi Nosework oraz Master of Nosework NW-Z w Czechach. Nosework trenuje również ze skunksem Emilem, z którym odnosi sukcesy startując w Polsce i zagranicą.
Swoje liczne zwycięstwa zawdzięcza między innymi zdobywaniu doświadczenia w innych krajach. Jako pierwsza zawodniczka z Polski zaczęła startować w zawodach w Czechach. To ona z Tashim i Emilem wystartowała również, jako pierwsza, w morderczych zawodach organizowanych raz w roku w Czechach, przecierając szlak dla zespołu WoGa. Ze swoimi zwierzętami testuje nowe pomysły na nosework, między innymi wprowadziła w Polsce ćwiczenia szukania próbek w wodzie.